Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Zdravé cestoviny | Cestoviny.eu

Súčasťou našej veľkej rodinky sú aj tieto zdravé slniečka pre Vaše zdravé srdiečka!

Naše zdravé cestovinky:Cestoviny pre racionálnu výživu (špeciálne cestoviny)
Tradičné cestoviny sa vyrábajú z bielej pšeničnej múky, ktorá obsahuje vlákninu a rezistentný škrob – zložky nevyhnutné pre udržanie zdravého tráviaceho traktu. Obsahujú cca 12 % bielkovín, 75 % sacharidov a malý podiel tuku. Z minerálnych látok obsahujú najmä vápnik a zinok. Sú tu obsiahnuté aj vitamíny B1, B2 a PP.

Tieto zložky a výživovú hodnotu je možné ovplyvniť aj použitím surovín, ktoré ich obohatia o ďalšie pozitívne vlastnosti. Ponúkame preto cestoviny s obsahom múky:Každá táto špeciálna múka doplní pšeničné cestoviny o zložky, ktoré obohatia ponúkané cestoviny a vzniknú zdravé - zdraviu prospešné cestoviny dôležitá časť racionálnej výživy, ktorá si nachádza svoje obľúbené miesto v jedálničku čoraz častejšie aj slovenských kuchýň.

Samozrejme pestovanie týchto cenných a hodnotných plodín prináša potrebu zvýšenej starostlivosti a nižších hektárových výnosoch čo sa žiaľ premieta aj do ceny múk a ďalších surovín z nich vytvorených. Pozitívne zložky z týchto plodín sa však nedajú oceniť a pomáhajú zdravému vývoju a teda majú nezastupiteľné miesto v produktoch zdravej výživy. Kvalitná strava a starostlivosť o vlastné telo je prvým krokom ku všeobecnému zdraviu a prosperite.


"Zdravý človek má tisíce želaní... chorý človek má len jedno želanie"

Želáme všetkým ľuďom aby mohli mať tisícky želaní...

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky